warning

این انجمن دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته به آن می باشد
طبق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بازدید کنندگان باید بالای 18 سال باشند

warning

اولین بررسی قهوه ایران

فروش دانه قهوه و قهوه جوش

مشاهده سایت

ژورنال سیگار برگ

معرفی انواع سیگار برگ ایرانی و خارجی

مشاهده سایت

وب سایت آموزشی پاسارگاد تاباک

تخصصی ترین مقالات آموزشی

مشاهده سایت

فروش پیپ

معرفی انواع توتون ایرانی و خارجی

مشاهده سایت

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجهیزات لازم برای تمیز کردن پیپ
نخ تمیز کننده :

برای تمیز کردن سوراخ استم و شنک مورد استفاده قرار میگیرد . قسمت نازک تر برای تمیز کردن دهانی استم و قسمت قطورتر جهت تمیز کردن سوراخ شنک.

فیلتر کربنی :

داخل استم قرار میگیرد . توجه داشته باشید که طرف آبی رنگ به سمت دهان قرار میگیرد .
اگر فیلتر شما دو طرف سرامیکی و یا بالسا ، باشد برای قرار دادن در استم سمت و جهت آن فرقی نمیکند .

پولیش آتشگاه ( briar polish )
پولیش استم ( stem polish )
مایع تمیز کننده

وقتی سطح پیپ کدر میشود از پولیش مخصوص آتشگاه استفاده میکنند ، بسته به میزان مصرف پیپ .
برای استفاده از مایع تمیز کننده پیپ ، نخ تمیز کننده را با آن آغشته میکنند از قسمت قطور آن داخل سوراخ شنک و مسیر عبور هوا میکنند و آن را تمیز میکنند سپس با نخ تمیز کننده دیگری مسیر را خشک میکنند .
برای تمیز کردن داخل آتشگاه هم مقداری از مایع تمیز کننده را داخل آتشگاه بریزید ، با انگشت روی آتشگاه را مسدود میکنید ، خوب تکان میدهید و سپس محلول را خالی میکنید و داخل آتشگاه را با دستمال تمیز میکنید . باز هم بسته به میزان استفاده از پیپ دفعات این کار فرق میکند .
پولیش استم هم جهت تمیز کردن و براق کردن استم مورد استفاده قرار میگیرد .

********** توجه توجه توجه ***********
تمام مراحل نظافت پیپ را زمانی که پیپ کاملا سرد است انجام دهید .

سلام جهان!:

- منتخب
Kamran
پاسخ
یه مورد رو هم من با اجازه استاد اضافه کنم. اینکه سعی کنید از تمام مراحل پیپ کشیدن لذت ببرید. حتی از مرحله تمیز کردن. خیلی اوقات حتی میتونید پیپ رو روشن هم نکنید و از دست گرفتن اون لذت ببرید. برای کشیدن پیپ وقت بگذارید این وقت فقط شامل اسموکینگ نمیشه; آماده سازی توتون ( حتی مرطوب کردن و طعم دادن به اون)، پر کردن و تمیز کردن همه و همه جزو پیپ کشیدن به حساب میان و شک نداشته باشید با انجام درست این عملیات هم اسموک لذت بخش تری خواهید داشت و هم عمر پیپ عزیزتون چندین برابر میشه.

سلام جهان!:

- منتخب
پاسخ
عالیه ممنون

سلام جهان!:

- منتخب
http://www.pasargadtabac.com
            09352200077
پاسخ
مطلب تكميلي درباره تميز كردن پيپ
Idea

سلام جهان!:

- منتخب
پاسخ
با عرض سلام و احترام
سوالی داشتم ممنون میشم کمکم کنید.
از پدر بزرگم به من دو تا پیپ قدیمی رسیده.الان که ازشون استفاده میکنم خیلی بیش از حد بو میگیره
و با گذر وقت خیلی شدیدتر میشه طوری که نمیتونم تو اتاقم نگهشون دارم.
سوالم اینه که چیکار کنم این بو از بین بره و دیگه بو نگیره یا حداقل کمتر بو بده??

سلام جهان!:

- منتخب
پاسخ
سلام دوست عزیز
پیپ های برایری یا همون چوبی به علت جذب بالا با گذر زمان عطر و بو و طعم و شیره و ... توتون مصرفی رو جذب میکنن و اگر بطور مرتب و منظم و اصولی تمیز نشن به همین مشکلی که شما گرفتارش شدید , دچار میشن , مخصوصا اگر توتونهای اروماتیک استفاده کنید که مواد افزودنی و اسانس های اون پیپ رو بیشتر از بین میبره
پیشنهاد میکنم به مطالب مربوط به تمیز کردن پیپ مراجعه کنید و اینکه بهترین کار اینه که پیپ هاتون رو به یه متخصص بدید تا ریمر و تمیز بشن بطور بنیادی

سلام جهان!:

- منتخب
Kamran
پاسخ
آقا کامران بابت این مطالب آموزنده ای که میزاری دستت درد نکنه واقعا آموزنده بود و حسابی بکارم اومد ./.

سلام جهان!:

- منتخب
sfs
پاسخ
خواهش دوست عزیز
هدف از ایجاد این فوروم هم , ارایه مطالب مفید و کاربردی برای دوستان علاقه مند هست

سلام جهان!:

- منتخب
Kamran
پاسخ
یه سوال که جهت بالا بردن معلومات تخصصی در پیپ برای خودم و شایدم تعدادی از دوستان باشه اینه که فرق قسمت آبی فیلتر با قسمت سفید رنگش چیه و چرا باید قسمت آبی سمت دهان باشه

سلام جهان!:

- منتخب
sfs
پاسخ
(2015/08/03، 04:17 PM)ferikhan نوشته است: یه سوال که جهت بالا جججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججججج=============.ردن معلومات تخصصی در پیپ برای خودم و شایدم تعدادی از دوستان باشه اینه که فرق قسمت آبی فیلتر با قسمت سفید رنگش چیه و چرا باید قسمت آبی سمت دهان باشد
خوشحالم از اینکه دوستان خوب و علاقه مندی مثل شما در این فوروم حضور دارن Heart
و اما جواب شما : ساختار و ساختمان این فیلتر ها جوری طراحی شدن که دود فیلتر نشده از سمت آتشگاه و از سمت سفید فیلتر وارد شده از میان قطعات کلاهک سرامیکی و کربن های فعال شده و سپس کلاهک آبی رنگ عبور کرده و وارد دهان میشه
پس میبینید که ترتیب قرار گرفتن اجزا فیلتر کننده از سمت سفید به آبی هست
به همین سادگی
چند تا عکس هم ضمیمه میفرستم برای درک بهتر مطلب

سلام جهان!:

- منتخب
Kamran
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

© 2010– 2024
® PasargadTabac
All Rights Reserved
كليه حقوق مادی و معنوی اين تارنما متعلق به پاسارگاد تاباک می باشد
کلیه مطالب این تارنما طبق قانون کپی رایت به ثبت می رسند، لذا استفاده از این مطالب بدون ذکر منبع ممنوع است
طراحی و پشتیبانی :  پشتیبان وب